Licznik odwiedzin:EL KOSMITO Rafał Majewski ul. Kościuszki 21 68-320 Jasień woj. lubuskie NIP 928-192-12-96 REGON 080936699 Aktualny nr konta: UWAGA! NR KONTA ULEGŁ ZMIANIE OD 20.02.2023! PL55 1020 5460 0000 5702 0202 2697 EL KOSMITO Rafał Majewski ul. Kościuszki 21 68-320 Jasień |
PNTSP1/2015 - Programowalny, napięciowy i temperaturowy sterownik przekaźników PNTSP1/2015 - Programowalny, napięciowy i temperaturowy sterownik przekaźników
Programowalny, napięciowy i temperaturowy sterownik przekaźników Informacja wstępna. Prezentowany układ należy do serii, w której dostępne są następujące moduły:
Firma EL KOSMITO przygotowała bardzo ciekawy sterownik przekaźników. Jego zaletą jest możliwość zaprogramowania specyficznych warunków, dla których przekaźniki mają się włączać i wyłączać. PNSP1/2014 wyposażony jest w 4 wejścia analogowe: trzy do pomiaru napięcia od 0 do 100V i jedno do pomiaru temperatury. Są także 4 wejścia cyfrowe, pod które można podpiąć zewnętrzne włączniki oraz 4 wyjścia przekaźnikowe NO/NC. Pomiar temperatury dokonywany jest przy pomocy czujnika PT1000 (zakres od -50°C do 500°C) dołączonego do zestawu. Wbudowany jest również dodatkowy mechanizm przekaźników wirtualnych, czyli takich, których nie ma fizycznie ale można ustawiać im warunki i potem wykorzystywać wyniki tych warunków do innych obliczeń.
1. Przykład prosty:
Prawda, że banalne? W ten prosty sposób ustawiono zwykłą histerezę.
3. Trudniejszy przykład:
Warunki jakie można budować, dają bardzo duże możliwości, co widzimy na powyższych przykładach. Dodatkowo ułatwiliśmy ich tworzenie dodając tzw. stałe, które można ustawiać z poziomu MENU. Dzięki temu nie trzeba szukać i zmieniać całych warunków jeśli tylko niektóre wartości musimy regulować. W sterowniku wbudowano możliwość ustawienia 10 stałych, którym można nadać nazwy np. „Minimalne napięcie załączenia”. Następnie tym stałym można ustawiać wartości i potem stałe wykorzystywać w swoich warunkach.
To posługując się przykładem 1 zapisalibyśmy następujące dwa warunki włączenia i wyłączenia przekaźnika:
Dlaczego tak? Warunek dla włączenia jest logiczny. Warunek dla wyłączenia to po prostu suma obu napięć. Dzięki temu możemy zachować stałą różnicę pomiędzy napięciem włączenia i wyłączenia. Ale zaraz zaraz... mówiliśmy o stałych, a tutaj ustawiliśmy wartości w warunkach? No tak. Utwórzmy więc stałe:
A teraz przy ich pomocy zbudujmy odpowiednie warunki:
Wystarczy wpisać wartości do stałych, a potem one same trafią do warunków. W ten sposób konfiguracja układu może być o wiele prostsza. Cechy sterownika PNTSP1/2015:
Parametry techniczne:
Dziękujemy za zapoznanie się z naszą ofertą i mamy nadzieję, że docenią Państwo nasze uczciwe podejście do klienta.. |