Regulamin zakupów
Animacja

Pusty kosz

Licznik odwiedzin:EL KOSMITO Rafał Majewski
ul. Kościuszki 21
68-320 Jasień
woj. lubuskie
NIP 928-192-12-96
REGON 080936699
Nr konta:
50 1020 5558 1111 1637 3810 0110

EL KOSMITO Rafał Majewski
ul. Kościuszki 21
68-320 JasieńNazwa produktu:Przełącznik bistabilny i astabilny 230V v.1.0
Cena brutto:57.23 zł
VAT:23%
Cena netto:46.53 zł
Jm.:szt.
Waga:35 g
Gwarancja:12 miesięcy
Pliki do pobrania:Instrukcja obsługi przełącznika bistabilnego i astabilnego w jednym


Przełącznik bistabilny (ON/OFF) i astabilny (czasówka) w jednym
O trybie pracy decyduje sposób wciśnięcia włącznika
wersja 1.0


Firma EL KOSMITO oferuje Państwu niespotykany na rynku przełącznik bistabilny włącz/wyłącz (ON/OFF) oraz astabilny (tzw. czasówka) w jednym pracujący bezpośrednio z napięcia 230V, z przekaźnikiem wyjściowym o dużym prądzie przełączania. Przełącznik pozwala na włączanie i wyłączanie urządzenia przy pomocy przycisku zwiernego (takiego jak można spotkać przy dzwonkach do drzwi). Jego zaletą jest to, że można dołączyć do niego dowolną liczbę przycisków zwiernych, łącząc je równolegle i każdy z nich będzie pozwalał na włączanie i wyłączanie podłączonego urządzenia. Dlatego nasz układ idealnie nadaje się do np. włączania światła na klatkach schodowych, na korytarzach itd. jak również do włączania i wyłączania napięcia w różnych innych miejscach. Dołożyliśmy przy tym wszelkich starań, aby przełącznik pobierał jak najmniejszy prąd podczas pracy.

Ciekawostką jest to, że sterownik nie wymaga podpinania osobnych włączników do pracy astabilnej i bistabilnej. Wszystko odbywa się tymi samymi włącznikami. O tym czy układ uruchomimy jako czasówkę czy też nie, decyduje długość przytrzymania przycisku. Załóżmy, że sterujemy światłem. Ustawiamy czasówkę na 5 minut. Światło jest zgaszone. Teraz kiedy przyjdziemy i wciśniemy krótko włącznik, to światło się zapali i zacznie być odliczany czas. Jeśli podczas odmierzania czasu znów wciśniemy krótko przycisk, to naliczanie rozpoczyna się od początku. Jeśli natomiast przycisk przytrzymamy ok. 0,5sek to światło zgasimy. Jeśli nic nie zrobimy, upłynie zadany czas i światło samo się wyłączy. Tak wygląda tryb pracy astabilnej. W trybie pracy bistabilnej jest podobnie. Aby włączyć światło na stałe wciskamy przycisk na ok 0,5sek. Światło się zapala, ale już samo nie zgaśnie. Teraz aby je wyłączyć wystarczy wcisnąć przycisk (krótko lub dłużej, bez znaczenia w tym przypadku.)

Podłączenie układu jest uproszczone. Wystawiliśmy listwę skręcaną z jednej strony gdzie łatwo można wpiąć przewody. W układzie za sterowanie przekaźnikiem odpowiada milutki mikroprocesor, gwarantujący lepsze parametry przełączania i łatwiejszą instalację.

Na rynku znaleźć można przekaźniki bistabilne ale większość z nich to rozwiązania bardziej mechaniczne, na które wielu naszych klientów bardzo się skarży, że są zawodne, że już mają dość częstych zmian itd. Na rynku są też przekaźniki astabilne (tzw. czasówki). Nie ma jednak prawdopodobnie zbyt wielu rozwiązań łączących te dwie cechy. Bez trudu można znaleźć zastosowanie dla naszego układu ułatwiające nam życie:

 • Garaż - przychodzimy do garażu zazwyczaj w dwóch przypadkach. W pierwszym chcemy tylko wyjechać samochodem a w drugim robimy coś w garażu na dłużej. Dobrze byłoby mieć układ, który mógłby włączyć światło na określony czas kiedy wyjeżdżamy samochodem, żeby wreszcie nie trzeba było wracać i gasić światła ręcznie. Jeszcze lepiej, że co bardziej leniwi z nas w ogóle wolą go nie zapalać, byle tylko nie trzeba było potem wracać i gasić. Jednocześnie jak coś robimy możemy zapalić światło na stałe i wyłączyć jak skończymy pracę.

 • Ganek/korytarz - w ganku lub korytarzu trzymamy buty. W większości przypadków ubieramy je i wychodzimy. Dobrze jakby światło samo się gasiło w tych momentach. Ale czasami też robimy porządek i wtedy chcielibyśmy mieć możliwość zapalenia światła na stałe.

 • Korytarz - musimy przejść korytarzem. Możemy w takim przypadku światło zapalić i zgasić z obu stron korytarza lub pozostawić aż samo zgaśnie. Przy sprzątaniu możemy zapalić na stałe.

 • Piwnica - jakże często zapominamy zgasić światło w piwnicy jak schodzimy na kilka minut, żeby tylko podłożyć do pieca. Czasówka sama za nas zgasi światło, a jednocześnie jak będziemy chcieli spędzić w piwny więcej czasu możemy włączyć światło na stałe

 • Podwórko - na zewnątrz robimy różne rzeczy, czasami po zmroku. Jeśli wychodzimy z domu to czasówka mogłaby za nas zgasić światło jak już przejdziemy przez podwórko. A jak będziemy na zewnątrz dłużej to włączamy światło na stałe.

 • Toaleta - zastosowanie do różnego rodzaju wentylatorów oraz oświetlenia.

 • Światło w pokoju - "zgaś światło", najgorsze co można usłyszeć jak już jest przyjemnie pod kołderką :). Światło może zgasnąć samo po określonym czasie lub być zapalone na stałe. Jak ustawimy na czas to nie będziemy musieli wstawać.

Zwracamy uwagę Państwu na to, że przełącznik ten jest rozwiązaniem wielu problemów, z którymi spotykamy się w życiu codziennym. Nie brakuje niedogodności związanych z koniecznością gaszenia światła tam gdzie go nie powinno być. Dzieci nie gaszą, my też zapominamy. A potem trzeba płacić.

Zalety naszego przełącznika ON/OFF:

 • Niski pobór prądu

 • Zasilanie bezpośrednio z sieci 230V

 • Sterowaniem układu zajmuje się mikroprocesor

 • Proste podłączenie i montaż (płytka mieści się w puszkach instalacyjnych)

 • Zabezpieczenie uruchamiające przełącznik w pozycji wyłącz po włączeniu zasilania

 • Możliwość podpięcia nieograniczonej ilości przycisków

 • Małe gabaryty ok. 45x38x23mm

 • Złącza skręcane (kostki) do łatwiejszego montażu

 • Maksymalny prąd przełączany: 8A

 • Maksymalne napięcie na styku przekaźnika: AC 250V

 • Regulacja czasu od 0 do około 20 minut

 • Gwarancja 12 miesięcy!


Przed zakupem zapoznaj się konieczne ze szczegółową instrukcją obsługi!
Kliknij tutaj aby pobrać instrukcję obsługi!
Uwaga! Dysponujemy również innymi układami przełączającymi np.:

 • w obudowie na szynę DIN

 • programowalnymi z mnóstwem funkcji

 • z zasilaniem 12V

 • z przełączaniem przy pomocy impulsów napięcia podanego na wejście

 • przełączanych sygnałem z linii telefonicznej

 • inne

Dziękujemy za zapoznanie się z naszą ofertą i mamy nadzieję, że docenią Państwo nasze uczciwe podejście do klienta..


Polecamy!